Prezentare vineri, 8 decembrie: Magda Surugiu-Legal Biz Consulting

 

 

 

 

 

 

 

 

Vineri, 8 decembrie 2017, in cadrul intalnirii Clubului de Networking, vom asista la prezentarea extinsa a Magdei Surugiu, care va traduce pe intelesul tuturor termeni si spete din domeniul de avocatura. Magda reprezinta in cadrul Clubului nostru firma Legal Biz Consulting, firma prin care isi desfasoara activitatea, in colaborare cu asociata ei, av Ioana Voicu. Despre Legal Biz Consulting am scris Aici, iar pe Magda am cunoscut-o mai bine in interviul acordat Aici.

Magda 8 dec 2017

Astazi am stat de vorba cu Magda despre colaborarile pe care le-a avut de-a lungul timpului prin intermediul Clubului de Networking si am rugat-o sa ne povesteasca, prin exemple, care sunt modalitatile prin care a putut veni in sprijinul celorlalti. Am descoperit astfel cateva aspecte in care un avocat ne-ar fi de un real folos si ne-ar putea sa rezolvam problemele sau chiar sa le evitam pe multe dintre ele.

Astfel, am aflat ca Magda si-a oferit sprijinul in consultanta pentru contractele (in romana si engleza) cu care firma Alpacces le are atat cu colaboratori romani cat si straini, asa incat se deruleaza o colaborare de lunga durata.

A intocmit proiectul asociatiei, notificari privind incalcarea dreptului la imagine, in cazul colegului nostru Ionut Urzeala (Basketball Ploiesti).

De asemeni, a oferit consultanta, a intocmit si a infiintat asociatii (ex Arielo Education) sau infiintarea firmei AGC Skyline Consulting- proiecte europene, proaspat intrata in Clubul de Networking.

Asistenta si reprezentare inregistrari la Registrul Comertului (pentru firma ROENGG Consulting), verificarea contractelor in derulare (Incorom), consultanta in contracte de munca, de inchiriere, consultanta vanzari/cumparari (Start B Logic), consultanta pe drepturile muncii si pe contracte comerciale (Magazinul Oana), consultanta si reprezentare pentru recuperare creante, consultanta si redactare acte necesare pentru inscrierea la masa credala a clientului (Lamad Services) pentru a-si putea recupera creantele. Sunt cateva dintre colaborarile derulate prin intermediul Clubului de Networking.

Magda isi propune sa vina cu subiecte noi, de interes pentru antreprenori, si cu raspunsuri la eventuale probleme pe care membrii sau invitatii de vineri, le vor pune in discutie.

Asadar, pentru a va afla in sala la intalnirea de vineri, 8 decembrie, va rugam sa ne contactati direct si sa va inscrieti pentru a participa, ca invitat, la intalnire.

Va asteptam!

 

 

 

 

Share This:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *